Ar reikalingas kūdikio lizdelis?

Ar reikalingas kūdikio lizdelis?

Daugeliui mamyčių ir tėvelių laukiant gimstančio mažylio ir ruošiant kraitelį iškyla klausimas ar reikalingas bus kūdikio lizdelis – gultelis ir ar vertą jį pirkti?

  Kūdikio lizdelis – gultelis yra saugi ir patogi priemonė, kuri gali būti naudinga ir praktiškai naudojama daugeliui tėvų ir kūdikių.

Štai kelios priežastys, kodėl daugelis tėvų pasirenka naudoti kūdikio lizdelį:

Saugumas: lizdelio – gultelio kraštai apsaugo kūdikį nuo nukritimo ar nusiritimo nuo sofos ar lovos. Jie turi pakankamai minkštumo, bet kartu labai tvirti ir jie nesusiploja, kūdikio veidas neužsidengs.

Moni.Pa gultelio dugnas/pagrindas yra tvirtas ir stabilus, todėl kūdikio nugarytė “nesusmenga” ir visada išlieka tiesi.

 

 Patogumas: kūdikio lizdelis – gultelis suteikia patogumą tiek kūdikiui, tiek tėvams. Jis leidžia patogiai paguldyti kūdikį, kai jiems reikia atlikti kasdienes užduotis ar namų ruošos darbus. Moni.Pa gultelis garantuoja ir lengvą priežiūrą, nes jis visas išsiardo užtrauktukų dėka visi paminkštinimai išsiėmą - paprasta skalbti skalbimo mašinoje, greitai išdžiūsta.

 

Naktinis miegas: lizdelis – gultelis gali būti naudingas ir naktį, ypač jei tėvai nori pasiguldyti mažylį į savo lovą, bet bijo “užgulti”.  

 

 Socializacija: lizdelį – gultelį, kaip rodo kitų tevelių patirtis dažnai pasiima į keliones ar svečius, nes mažyliai būdami savo gultelyje jaučiasi lyg namuose ir nepatiria streso kitoje aplinkoje arba kur kas greičiau apsipranta.

 

Pramogos: kūdikiams dažnai patinka būti lizdelyje ir jame būdrauti. Jie gali jame žaisti ir saugiai pažinti pasaulį. Dažnai mamos netgi kūdikį paguldo į lizdelį ir padeda šalia brolio ar sesutės ant žemės, kad galėtų saugiai kartu leisti žaidimų laiką ir stiprinti emocinį ryšį.

Ar reikalingas kūdikio lizdelis?
Grįžti į tinklaraštį